District Contests1st Place International2nd Place International1st Place
Tall Tales
2nd Place
Tall Tales
Agave DivisionN/AN/AN/AN/A
A1TBATBATBATBA
A2Brenda WhiteN/AMarie NesfieldTabitha Christensen
A3TBATBATBATBA
A4Mike KamlDaisy EnriquezRavi ShindeMike Kaml
Catalina DivisionN/AN/AN/AN/A
C1Steve MustainLaura LohnerMarit AlanenRobin Blumenthal
C2Randy CasarezJuan RodriguezTia SmithMorgen Ferdie
C3Maurice NelsonMarianne MaiEric ImpraimAnn Hoff
C4Karyn GarvynLoretta WilliamsJim DavisJose Arizpe
C5Gary SnyderJohn BraswellPaul LewisLes Wolslagel
Mojave DivisionN/AN/AN/AN/A
M1Jim FranzN/AEvangeline Canaman-JohnstonN/A
M2N/AN/AN/AN/A
M3N/AN/AN/AN/A
Navajo DivisionN/AN/AN/AN/A
N1N/AN/AN/AN/A
N2Tami WedllDamon BaldiCole ArchuletaN/A
N3Michele TrentN/AKusum BehariN/A
N4Tom LindseyRachel Sartori-ThomasJasen PantojaN/A
N5Jennifer WehnerN/ARamachandra (Rama) VunguturN/A
N6Scott FormanAlyson SchmidtValerie KrughTorrie Tate
Picacho DivisionN/AN/AN/AN/A
P1Marc SummersettN/ARandi FriedmanEd Harris
P2TBATBATBATBA
P3HD BoeschElizabeth LeongRahul BhargavaN/A
P4Silvia DavisMarcie SeeryDiahn SwartzKyle Davis
Saguaro DivisionN/AN/AN/AN/A
S1Jeremy DrollingerKenny DahillKenny DahillNick Corridino
S2Ashley RifkinJay DeshpandeJay DeshpandeJimmy Dent
S3N/AN/AN/AN/A
S4Antonio VallesBill WadeLeticia PenaNita Sayles
S5Kristin GramandoJon HammondJon HammondSusan Jahns
S6Serban MoreaAmanda CudaMichael GiardinaEdna Saucke
Tonto DivisionN/AN/AN/AN/A
T1Michael DesiderioAavya SolrosPaul SvaucaraRoy Schott
T2TBATBATBATBA
T3TBATBATBATBA
T4Rell RichardsChris PaineAngel SandovalDebbie Asher-Kelly
T5Therosia ReynoldsN/AMike GutormsonBrennan Saller
Verde DivisionN/AN/AN/AN/A
V1N/AN/AN/AN/A
V2N/AN/AN/AN/A
V3N/AN/AN/AN/A
V4Annette WinfieldJoy BaileyJames HendersonJoy Bailey
V5Dan McGinnisJoel KonopkenDon ShieldsJoel Konopken
V6Marcus SchmidtN/AHeather BennettN/A
Zuni DivisionN/AN/AN/AN/A
Z1N/AN/AN/AN/A
Z2N/AN/AN/AN/A
Z3Jason PetzkeVivek MurlidharanRick PhilipsMary Bogdanov
Z4N/AN/AN/AN/A
Z5N/AN/AN/AN/A
Z6Jeff SloanEza IsraelMelissa BordowRon Cross